A programról

A Mathias Corvinus Collegium (MCC) partnerségben a Romániai Magyar Demokrata Szövetséggel (RMDSZ) és a Magyar Ifjúsági Értekezlettel (MIÉRT) októberben indítja el az Erdélyi Politikai Iskola képzéssorozat II. évfolyamát. A program célja, hogy praktikus politikai ismertekkel lásson el olyan érdeklődő fiatalokat, akik hosszú távon saját közösségük alakítói, véleményformálói kívánnak lenni. A hagyományos eszmetörténeti, vagy politikatudományi oktatáson túlmutatva, a képzés résztvevői a politikai intézmények, pártok működésébe és működtetésébe kapnak betekintést, hazai és külföldi előadók segítségével. A program kis létszámmal működik, csoportmunkára épül, nyelve pedig a magyar és az angol.

A képzés a következő 4 elemből áll:

• Politikai menedzsment: Pártok működtetése, kommunikációs rendszerek és kampányok, a közvélemény-kutatás módszertana, általános menedzsment, közkapcsolati és közösségi gazdálkodási kérdések

• Készségfejlesztő tréningek: Tárgyalástechnika, retorika, prezentációs és beszédírási képességek.

• Háttérbeszélgetések: Hazai és külföldi gyakorló politikusok, közszereplők, politikai szakértők mesélnek tapasztalataikról.

• E-learning: Releváns előadások hang- és videóanyagai és e-learning–tananyagokat bocsátunk a résztvevők rendelkezésére, többek között az alábbi témákban: politikai filozófia, politikai elemzés, közgazdasági ismeretek. A beadandó feladatok leadása (esszéírás, prezentációk, elemzések és videók készítése) is az e-learning-platformon keresztül zajlik.

Szakmai előadóink között várhatóan többek között ott lesz:

• Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke

• Porcsalmi Bálint, az RMDSZ ügyvezető elnöke

• Dr. Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter

• Dr. Orbán Balázs, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára

• Prof. David P. Venter, Vlerick Business School, Nelson Mandela volt kommunikációs főtanácsadója

• Prof. Malcolm Gillies, a London Metropolitan Egyetem egykori rektora

• Richard Hamilton, a brit KPMG korábbi vállalati ügyekért felelős igazgatója

A KÉPZÉS INGYENES, a program 4 képzési hétvégéből áll, amelyek várható ütemezése a következő:

• 2018. október 19–21. – Kolozsvár, Románia

• 2018. november 30. – december 2.  – Budapest, Magyarország

• 2019. február – várhatóan Bukarest (a pontos időpont egyeztetés alatt)

• 2019. április – várhatóan Kolozsvár (a pontos időpont egyeztetés alatt)

A köztes időszakban a résztvevők az e-learning-anyagok feldolgozását végzik. Emellett a teljes, 7 hónapot felölelő képzési program során összesen 5-7 beadandó feladatot készítenek el, amelyeket szintén az e-learning-platformon keresztül adnak le. Ez lehet esszéírás, prezentációkészítés, beszédírás, kutatás vagy éppen videó készítése is.