Erdélyi Politikai Iskola

Harmadik képzési alkalom

IMG_20190311_171314.png
A harmadik képzési alkalom Bukarestben került megrendezésre.

A képzési hétvége első előadója Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Csoport Zrt. vezérigazgatója és a Nézőpont Intézet elemzője volt. Előadásában a közvéleménykutatásról, és annak mikéntjéről beszélt, hogy hogyan lehet a közvéleménykutatásból politikai terméket „előállítani”. . Ezt követően a csoport prof. dr. David Venter pszichológus, a belgiumi Vlerick Managment School professzora, Nelson Mandela egykori kommunikációs tanácsadója ismertette meg a résztvevőket a tárgyalástechnika rejtelmeivel. A diákok a nap zárásaként előadták korábbi beadandó feladatukat, amely egy prezentáció feladat előadása volt. A résztvevőket Lánczi Péter, az MCC ügyvezetőigazgató-helyettese értékelte, valamint peer-review rendszerben a diákok egymást is értékelhették. A vasárnapi napon prof. dr. David Venter tartott a programponton résztvevőknek egy igen tartalmas és gyakorlatorientált tréninget, ahol különböző feladatokon keresztül sajátíthatták el a diákok a tárgyalástechnika elméleti tudnivalóit.

Hétfőn a csoport ellátogatott Magyarország Bukaresti Nagykövetségére, ahol Zákonyi Botond rendkívüli és meghatalmazott nagykövet, és dr. Bakk István beosztott diplomata fogadta a résztvevőket. Ezt követően a programpont résztvevőivel a román Parlamentbe látogattunk, ahol az RMDSZ frakcióülésén vehetett részt a csoport. A nap és a képzési hétvége zárásaként ellátogattunk a Cotroceni-palotába, ahol Irirna Ionescuval és Ștefănescu Mihaival beszélgetett a csoport.

Támogatóink: